İlgili Yazılar

GroupMe Grup Numarası Nasıl Bulunur?

Microsoft'un GroupMe uygulamasından gelen SMS'ler artık sizi rahatsız ediyorsa çözümü yazımızın devamında bulabilirsiniz.

spot_img

GroupMe grup numarası öğrenme yöntemi sayesinde arkadaşlarınızın kurmuş olduğunuz gruplara daha kolay katılım sağlayabilmeleri mümkün. Bu yazıda da Microsoft sahipliğindeki uygulamada grup numarasını nasıl öğrenebileceğinizden bahsedeceğiz.

Aşina olmayanlar için kısaca özelliğinden bahsetmek gerekirse GroupMe, isminden de anlayabileceğiniz üzere bir grup halinde mesajlaşma uygulaması. Uygulama dediğimize ise aldanmayın, SMS üzerinden de çalışabiliyor!

Fakat yalnızca ABD sınırları içerisinde bu özelliği aktif. Yani Türkiye’deki kullanıcıların GroupMe’yi kullanabilmelerinin tek yolu uygulamayı yüklemek.

Belirttiğimiz üzere ABD’de yaşayanlar SMS üzerinden GroupMe mesajlarını okuyabiliyor ve kendileri de mesaj gönderebiliyorlar. Tıpkı IRC komutları gibi # simgesini kullanarak gruba başlık tanımlama, üye ekleme, ayrılma ve toplu mesaj gönderme gibi işlemleri SMS aracılığıyla halledilebiliyor.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var: Bu platformundaki her grubunu kendine özgü bir GroupMe grup telefon numarası vardır. Eğer siz kurmuş olduğunuz grup numarasından emin değilseniz, cep telefonunuza bakmanız yeterli. Mesajları almış olduğunuz telefon numarası aynı zamanda sizin özel GroupMe numaranızdır.

Eğer aynı anda birçok farklı gruba üyeliğiniz varsa değişik numaralardan SMS almaya başlarsınız. 

GroupMe grup numarası ile gelen SMS’ler nasıl durdurulur?

Çok basit. Bunun için yapmanız gereken şey eğer yüklü ise GroupMe uygulamasını açıp avatarınıza tıklamak. Daha sonra açılan Ayarlar menüsünde “SMS hizmetini sonlandır” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçenek işaretlendiğinde artık grup SMS’leri kesilmiş olacaktır.

Şayet uygulama yüklü değilse veya tuşlu bir telefon kullanıyorsanız herhangi bir grubun yazışmasına girip #STOP yazmanız da yeterli olacaktır.

Aile üyeleri, iş arkadaşları ve buna benzer küçük gruplar için çok ideal olan GroupMe uygulamasının en büyük avantajı tamamen ücretsiz oluşu. Siz de Facebook, Instagram veya WhatsApp’ta grup kurmak yerine GroupMe uygulamasına bir şans vermeyi değerlendirebilirsiniz.

Bu arada LinkedIn hesabınızı silmek için izlemeniz gereken adımlara da bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox