İlgili Yazılar

GoPro iPhone’a Nasıl Bağlanır?

Satın aldığınız yeni aksiyon kamerasını iPhone'la eşleştirmek için yapmanız gerekenleri bu rehberde anlatıyoruz.

spot_img

GoPro iPhone’a nasıl bağlanır?” sorusunun cevabını bulacağınız rehberimize hoşgeldiniz! Eğer sizler de bu kaliteli aksiyon kamerası üreticisinin bir modelini ilk kez satın aldıysanız, çektiğiniz videoları iPhone’da görüntülemek için bağlantı kurmak isteyebilirsiniz. GoPro’yu iPhone’a bağlamak ise sanılanın aksine hiç de zor değil.

Birazdan okuyacağınız satırlar sayesinde bunu nasıl yapacağınızı siz de öğrenebilirsiniz. GoPro’daki videoları görüntülemenin yanı sıra kesme biçme, düzenleme, yazı ve müzik ekleme gibi işlemleri gerçekleştirebilmeniz de mümkün olacak. 

Hazırsanız aşağıdaki basit adımları tamamlayarak GoPro ile iPhone eşleştirmeniz mümkün.

GoPro iPhone’a nasıl bağlayabilirim?

  • Yapılması gereken ilk iş iPhone üzerinden App Store’a girmek ve GoPro’nun resmî uygulaması olan Quik’i indirmek olmalı. Uygulamaya bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
  • Uygulama yüklendikten sonra GoPro ile iPhone’u eşleştirme işlemine geçebilirsiniz.
  • Eşleştirme için GoPro, her iki cihazın da ayın Wi-Fi ağına bağlı olmasını öneriyor. Fakat bu şart değil, yerine Bluetooth bağlantısı kullanabilmeniz de mümkün. Daha stabil olduğu Wi-Fi teknolojisinin önerildiğini belirtmiş olalım.
  • GoPro’yu açıp Ayarlar > Bağlantı ve Seçenekler > Bağlan bölümüne girin. Bu menü kullandığınız GoPro modeline göre değişiklik gösterebilir. Bazı yeni modellerde Bağlan seçeneği Mode’un altında yer alıyor mesela.
  • “Eşleştir” veya “GoPro uygulaması ile eşleştir” seçeneğine basın.
  • iPhone’dan da Quik uygulamasını açın ve ana ekrandaki kamera simgesine dokunun.
  • Kullandığınız GoPro modeline göre değişmekle beraber bu işlemin ardından uygulama GoPro’nun konumunu belirler ve otomatik olarak eşleştirmeyi ağlar.

Daha sonra GoPro’ya verdiğiniz ismi değiştirebilmek de yine sizin elinizde. Gördüğünüz üzere gayet kolay ve hızlı bir şekilde GoPro’yu iPhone’la eşleştirmek mümkün. Takıldığınız herhangi bir yer varsa bize sormaktan çekinmeyin.

iPhone’da otomatik parlaklık ve night shift ayarlarını kapatmak için yapılması gerekenleri anlattığımız rehbere de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox