İlgili Yazılar

Google’dan Resim veya Fotoğraf Nasıl Kaldırılır?

Google'da artık silinmesini istediğiniz fotoğraf veya resimleriniz mi var? Silinmesi için yapmanız gerekenler rehberimizde anlatılıyor.

spot_img

Google’dan resim kaldırmak istiyorsanız, yapmanız gerekenleri bu rehberde bulacaksınız. 

Günümüzde birçok fotoğrafçı kendi tarafından çekilmiş olmasına rağmen başka isimler altında paylaşılan görselleri Google’dan kaldırmak isteyebiliyor. Siz de bu veya benzer bir sebepten ötürü Google’dan fotoğraf kaldırmanın yollarını araştırıyor olabilirsiniz.

Sanılanın aksine Google’dan fotoğraf veya resim kaldırmak çok da zor değil. Google’ın bu tür istekler için oluşturduğu bir form var, bu formu doldurmak ve başvurunun sonuçlanmasını beklemek yeterli.

İsminizi aradığınız zaman “Fotoğraflarım Google’da çıkıyor” diyorsanız ve bu durum hoşunuza gitmiyorsa yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir.

Google’dan resim nasıl kaldırılır?

İlk başta Google’da Gmail hesabımızla oturum açmamız gerekiyor. Sonra şu adımları izlemeniz yeterli olacaktır:

  • Eski içerikleri Google Arama’dan kaldırma başlıklı forma bu adrese tıklayarak gidin.
  • “Yeni talep” butonuna tıklayın.
  • Kaldırılmasını istediğiniz fotoğrafın URL’sini bu forma yapıştırın ve talebinizi gönderin.
  • Talebiniz ilk başta “Beklemede” olarak görüntülenecektir. “Onaylandı” haline geldiğinde Google’dan fotoğraf silmeyi başarmış olacaksınız.

Google fotoğraf silme isteğim neden iptal edildi?

Nadiren de olsa Google kullanıcıların yaptığı fotoğraf silme başvurularını reddedebiliyor. “Taleplerim” sayfasını bir süre sonra kontrol eden kullanıcılar “Durum” hanesinin yanında “İptal edildi” yazısını görünce hayal kırıklığına uğrayabiliyorlar.

Bunun ise birçok sebebi var. Silinmesini istediğiniz görselin sizle alakalı olmaması veya süresinin geçmiş olmaması, bu durumun en başlıca nedenleri arasında geliyor.

Şayet tüm çabalarınıza rağmen Google fotoğrafınızı silmiyorsa geriye görselin yüklü bulunduğu siteye yasal ihtar çekmekten başka bir yol kalmıyor. Kendi çabalarınızla iletişim kurup fotoğrafı sildirebilirseniz ne ala. Ancak aksi takdirde noter aracılığıyla ihtarname çekmek tek çıkar yol.

Bu arada Google Drive’da kullanıcıları engelleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Konuya ilişkin hazırladığımız rehbere bu bağlantıyı takip ederek ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox