İlgili Yazılar

Gönderdikten Sonra Instagram Hikayesi Nasıl Düzenlenir?

Instagram'da paylaştığınız hikayeleri sonradan düzenlemek için yapmanız gerekenleri bu yazıda bulabilirsiniz.

spot_img

Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat ile hayatımıza giren “Hikayeler” modu bugün aralarında Instagram, Facebook ve WhatsApp’ın da bulunduğu birçok platform tarafından kullanılıyor. Ancak bu uygulamalardan Instagram, “Öne çıkan hikayeler” gibi ek özelliklerle bu modu çok daha geliştirmiş durumda. Halen daha bu moda yeni özellikler kazandırmaya da devam ediyor.

Muadillerinden farklı olarak Instagram Hikayeler’i kullanarak,

  • Takipçilerinize eğlenceli sorular sorup cevapları toplayabilirsiniz
  • Konum bilgisi ekleyebilirsiniz
  • Herkese açık hikayelerinizi daha popüler hale getirmek için # hashtag etiketlerini kullanabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse artık Instagram’da paylaştıktan sonra hikaye düzenleme imkânı hayata geçirildi. Buna göre kullanıcılar paylaşılmış olsa dahi hikayelerini sonradan düzenleyebiliyorlar. Ancak ne yazık ki bu seçenekte yapabileceğiniz işlemler çok kısıtlı. İmlâ hatası yapılmış ancak çok görüntüleme aldığı için silinmesi mantıklı olmayan hikayeleri düzenleyebilmeniz mümkün değil maalesef.

Eğer siz de instagram sonradan hikaye düzenleme özelliğini nasıl kullanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, rehberimizi okumaya devam edin.

Paylaşılan Instagram hikayesi sonradan nasıl düzenlenir?

Öncelikle instagram hikaye düzenleme işlemi yapacağınız hikayeyi açın.

Sağ alt köşede “…” simgesine dokunduğunuzda “Hikaye ayarları” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçenek sayesinde paylaşmış olduğunuz hikayenin gizlilik ayarlarını düzenleyebilmeniz mümkün.

  • Hikayeyi hangi takipçilerinizin görüntüleyebileceğine karar verebilirsiniz. Görmesini istemediğiniz kullanıcılar varsa onları da seçebiliyorsunuz.
  • Yakın arkadaşlarınızın veya kendi oluşturduğunuz özel bir listeye kayıtlı kullanıcıların hikayeyi görüntülemesini sağlayabilirsiniz.
  • Hikayelerinize kimlerin yanıt vermesini istiyorsanız, ilgili seçeneği işaretleyebilirsiniz. “Herkes, takip ettiğim kişiler veya hiç kimse” olmak üzere üç seçeneğiniz var.
  • Instagram’a attığınız hikayelerin fotoğraf rulosuna veya arşive taşınmasını istiyorsanız, ilgili ayarı aktifleştirebilirsiniz.

Gördüğünüz üzere Instagram paylaşılan hikaye düzenleme modu çok kısıtlı işleve sahip. Tam manasıyla paylaştığınız bir hikayeyi düzenleyebilmek, imlâ hatalarını düzeltmek veya yeni yazı ekleyebilmek mümkün değil.

Bu arada Instagram’ınızı silmek için yapmanız gerekenleri bu rehberden öğrenebilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox