İlgili Yazılar

Gizli Numaradan Arama Yapmak

spot_img

Cep telefonunuzdan istediğiniz numarayı gizli olarak arayabilirsiniz, bunun için hattınızın sağlayıcısı fark etmemektedir. Turkcell, Turk Telekom veya Vodafone hatları üzerinden basit bir yöntemle, istediğiniz numarayı, gizli numaradan nasıl ararsınız bunu anlatacağız.

Gizli numaradan arama

Gizli numaradan arama işlemini gerçekleştirdiğiniz zaman, numaranız veya diğer kayıtlı bilgileriniz, aranan kişinin telefon ekranında gözükmez, bu yüzden özel numaradan arama olarak isimlendirilir.

Turkcell, Turk Telekom ve Vodafone hatlarında gizli numaradan arama işlemi aynıdır, bunun için yapmanız gereken #31# kodunu yazdıktan sonra özel numaradan aramak istediğiniz kişinin numarasını yazmak ve arama yapmak.

gizli-numaradan-arama-yapmak
gizli-numaradan-arama-yapmak

Bu şekilde arama yaptığınız takdirde, aradığınız kişinin telefonunda Özel Numara yazacaktır, dilerseniz bunun yerine telefonunuzun ayarlar menüsünden de, küçük bir işlem yaparak, arama numaranızı gizleyebilirsiniz.

Android de arama gizleme nasıl yapılır?

Telefon arama ekranını açın, daha sonra sağ üst taraftaki seçenekler tuşuna tıklayın, oradan Ayarlar/ Ek ayarlar/ Arayan kimliği alanına gelin ve Numarayı gizle seçeneğine tıklayın.

gizli-numaradan-arama-yapmak-2
gizli-numaradan-arama-yapmak-2

iPhone da gizli numaradan arama

gizli-numaradan-arama-yapmak-3
gizli-numaradan-arama-yapmak-3

iPhone özel numaradan arama yapmak için, Ayarlar(Settings) / Telefon(Phone) / Numaramı Göster(Show My Caller ID) alanına girin ve Numaramı Göster(Show My Caller ID) başlığını pasif yapın.

Gizli numaradan arama işlemi bu kadar basit, bu konuda sorun yaşarsanız veya sormak istediğiniz şeyler varsa forum sitemizde konu açıp, uzman kişilerden yardım alabilirsiniz.

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox