İlgili Yazılar

“GameBarFT.exe – Bozuk Görüntü” Hatası Nasıl Çözülür?

Oyunlara girerken açılan "GameBarFT.exe bozuk görüntü" şeklindeki hatayı nasıl giderebileceğinizi anlatıyoruz.

spot_img

“GameBarFT.exe – Bozuk Görüntü” hatası alan oyuncuların sayısı hiç de azımsanacak gibi değil. GTA 5 başta olmak üzere çoğu oyuna girerken çıkan bu hatanın sebebi Visual C++ dosyalarının kurulmamış veya bozuk olması. Neyse ki çözülmesi zor bir sorun değil bu.

GameBarFT.exe hatasının çözümü sanılanın aksine gayet basit. Yapmanız gerekenleri hemen aşağıda sıralanmış olarak bulabilirsiniz.

“GameBarFT.exe – Bozuk Görüntü” hatası çözümü

  • C:\Windows\SYSWOW64 dizinine girin. MSVCP140.dll dosyasını bulun ve kalıcı olarak silin. Devamında C:\Windows\System32 adresine girin ve yine aynı dosyayı silin.
  • Silmiş olduğunuz bu iki dosya Visual C++ bileşenleridir. Hatalı çalışmaya başladıkları için bu dosyaları siliyoruz. Daha sonra tekrardan Visual Studio 2013 ve 2015’teki C++ dosyalarını kuracağız.
  • Sırasıyla bu ve bu adreslerdeki dosyaları indirin. Akabinde 32 bit ve 64 bit’lik versiyonların ikisini de kurmanız gerekiyor.
  • Kurulum sonrası bilgisayarı yeniden başlatın. Artık oyunlara girerken GameBarFT.exe hatası almamaya başlayacaksınız.

Tüm bunları yapmanıza rağmen sorun hala devam ediyorsa aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

  • Başlat’ı açın ve “Çalıştır” yazın. Sağ tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır” deyin ve aşağıdaki kodları CMD’ye girin.
  • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
  • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
  • Tarama işlemi sona erdikten sonra sorunun çözülmüş olması gerekir.

Eğer hala daha problem çözülmemişse yeni bir kullanıcı hesabı oluşturun ve mevcut hesabınızdan çıkış yapın. Son çare olarak tüm ekran kartı sürücülerini kaldırıp güncel versiyonu kurmak işe yarayabilir. Kullandığınız bilgisayarın üretici web sitesinde yer alan “Destek” sayfasından kayıt açabilmek de bir diğer çözüm yolu.

Ancak kuvvetle muhtemel bunların hiçbirine gerek kalmayacak ve yalnızca ilk iki adımı deneyerek sorunu dakikalar içerisinde çözebileceksiniz.

Bu arada Windows kayıt defterini temizleyerek bilgisayarınızı hızlandırabileceğinizi biliyor muydunuz? Konuya ilişkin hazırladığımız rehber niteliğindeki yazıya bu adresten ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox