İlgili Yazılar

Fujifilm’den Yeni X100V Objektifli, 4K Video Kayıt Destekli ve Işığa Duyarlı Fotoğraf Makinesi

spot_img

Fotoğraf ve görüntüleme sistemlerinin yükselen yıldızlarından Tokyo merkezli Fujifilm, yeni fotoğraf makinesini görücüye çıkardı. X100 serisinin yeni ve son üyesi X100V’yi duyuran Japon devi, yine bir başka Japon firması olan Sony’e alternatifler üretmeye devam ediyor. Aslında daha önceki X100 serilerinin hemen hemen tamamında hibrid vizörünün, 20 mm ve üstü lensin, iki yönlü eğilebilir gövde yapısının ve 4K video desteğinin kullanıldığına şahit olmuştuk. Ancak bu kez tüm bunlara ilave olarak X-işlemci ve 4 görüntüleme çipinin de kullanıldığını görüyoruz. Aynı zamanda ışığa duyarlı ve sabit lensli olduğunu da hatırlatmak gerekir.

Retro Görünümünü Sürdürüyor

Yeni X100V’de, retro görünümün sürdüğünü ve sanırım diğer rakiplerinin aksine buna devam edeceğini de görmüş oluyoruz. 26 megapiksellik APS-C X-Trans CMOS sensörü ile gelen cihaz, sabit lensli kamera, 4 çekirdekli X-işlemci ve 3 inçlik devasa ekranı ile geliyor. Kameraların hem alt hem de üst kısmında tekli alüminyum parçalarının kullanıldığı belli.

3.69 milyon point to point olarak bilinen noktadan noktaya çözünürlüğe sahip bu cihazın aynı zamnada 1.62 milyon ekstra nokta çözünürlüğü ile de desteklendiğini görüyoruz. Bu da, daha güçlü öğeler ve daha mükemmel kareler anlamına geliyor.

OLED Ekran, 120 fps’ye Kadar Video Kayıt Desteği

1080p çözünürlüğe sahip, 4K video desteği ve tam 120 fps’ye kadar video kayıt desteği sunuluyor cihazda. Eterna’ya benzeyen fim simülasyon filtreleri sayesinde 10 bit ve 4:2:2 renk profili ile harika “anlar ve pozlar” yakalayabileceksiniz.

2020’de Japonya ve ABD İle İlk Satış Başlayacak

Aslında daha önce 26 Şubat’ta Londra’daki X Summit adlı etkinlikte göze çarpmıştı Fujifilm X100V. Ancak henüz tam özellikleri ve seri üretimi hakkında bilgi verilmemişti. Gördüğümüz kadarı ile cihaz orta sınıf segmenti için ideal bir cihaz ve yeni çıkacak olan X-T3 ile birlikte bu yılın ortalarında, önce ABD ve Japonya, ardından da diğer ülkelerde satışa sunulacak. Aynı zamanda cihazın kendine özgü bir ürün yazılımı ile de geleceği söylentisi kulislerde dillendirilmeye başlandı. Bakalım, Fujifilm X100V, Türkiye pazarına ne zaman gelecek.

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox