İlgili Yazılar

Fotoğrafları iCloud’dan Google Fotoğraflar’a Aktarma

iPhone veya iPad'inizdeki fotoğrafları zahmetsiz bir şekilde Google Fotoğraflar'a aktarabileceğinizi biliyor muydunuz?

spot_img

Fotoğrafları iCloud’dan Google Fotoğraflar’a aktarmak Apple’ın yayımladığı son güncelleme ile artık teknik olarak mümkün. Genelde insanlar iOS yerine Android ile çalışan akıllı telefonlara geçtikleri zaman bu yöntemi araştırıyorlar. Malum, iCloud yedeklemesini Android’lerde kullanabilmek mümkün değil. Çekilen fotoğrafları sürekli olarak bulut sunucularda saklamak isteyenler ise soluğu Google Fotoğraflar’da alıyorlar.

Bu yazıda da sizlere fotoğrafları iCloud’dan Google Fotoğraflar’a transfer etme yöntemini anlatacağız. Eğer siz de son dönemde iPhone’dan Android’e geçtiyseniz, çok kısa süre içerisinde iCloud’dan Google Fotoğraflar’a fotoğraf aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

iCloud’dan Google’a fotoğraf aktarımı nasıl işliyor?

Öncelikle bahsi geçen aktarma işleminin tamamen otomatik gerçekleştirildiğini belirtmemiz gerek. Yani tüm fotoğrafları bir bilgisayar veya telefona indirip sonradan elle aktarma işlemi yapılmıyor. Apple mühendislerinin çabaları sayesinde iCloud sunucularındaki tüm içeriğiniz doğrudan Google Fotoğraflar’a aktarılabiliyor.

Ancak yoğunluk olduğu için bu aktarım işlemi 3 ila 7 gün arasında sürebiliyor. Bu süre zarfında Apple, Google Fotoğraflar hesabının size ait olup olmadığını da teyit ediyor çünkü.

Öte yandan akıllı albümler, canlı fotoğraflar ve bazı RAW uzantılı dosyalar yapıları gereği Google Fotoğraflar’a aktarılamıyor. Apple’ın ilgili destek sayfasını ziyaret ederek daha başka hangi uzantıların aktarılamadığını öğrenebilmeniz mümkün.

Fotoğrafları iCloud’dan Google Fotoğraflar’a nasıl aktarabilirim?

Çok basit. Öncelikle yapmanız gereken şey privacy.apple.com adresini ziyaret edip Apple ID ile oturum açmak. Daha sonra “Verilerinizin bir kopyasını transfer edin” bağlantısına tıklayıp verilen yönergelere uymanız gerekiyor.

Aktarım işleminin başlaması için Google hesabınızla oturum açmanız sizden istenecektir. Transfer isteğinin işleme girdiğine dair bir e-posta aldıktan sonra geriye sadece beklemek kalıyor. Eğer işlem beklenenden uzun sürerse privacy.apple.com/account adresini ziyaret etmek yine sizin elinizde.

iPhone kilit ekranında Siri’yi kapatmak istiyorsanız sizi böyle alalım.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox