İlgili Yazılar

Fatih Ağına Bağlanmak

spot_img

Fatih ağına bağlanma işlemini en detaylı şekilde sizlere anlatacağız, fatih projesi kapsamında okullara dağıtılan, internet projesi, fatih agina baglanmak, bu işlemler sayesinde oldukça kolay, ancak öğrencilerin, sosyal etkileşimlerini engellemek için bazı, kısıtlamalara sahip, projenin ilk gününden bugüne kadar çeşitli, engel yöntemleri geliştirilse de, bir şekilde aşılabiliyor, Okul internetine bağlanma yazımız sayesinde, bu engellerin nasıl aşılacağını öğreneceksiniz.

Not: Buradaki yöntemin çalışmaması durumunda, TCybers Forum da başlatılan ve işe yarayan bu konudan (tıklayın) yardım alarak fatih ağına bağlanabilirsiniz.

Okul internetine nasıl bağlanılır

Güncel şifre: !1qaz2WSX3edc4RFV%56

Alternatif şifreler: Şifreleri kopyalamak için tıkla

Bağlandıktan sonra, karşılaşacağınız ilk sorun, tabi ki sertifika problemi, Meb`in yayınlamış olduğu sertifika, cihazlarınızda yüklü değilse, bağlanmaya çalışırken çeşitli sorunlarla karşılaşmanız mümkün..Meb Sertifikası İndir

Androıd cihazda meb sertifikası nasıl yüklenir? Sertifikayı verdiğimiz adresten indirdikten sonra, cihazınızda Ayarlar/Kablosuz bölümüne gelin, burada resim de gördüğünüz üzere seçenekler kısmına tıklayın.

fatih ağina baglanma
fatih ağina baglanma

Açılan resimdeki bölümde Gelişmiş yazan kısıma tıklayın, (farklı cihazlarda, farklı ibareler olabilir, ama benzer isimlerdir)

fatih ağina baglanma
fatih ağina baglanma

Açılan ayarlar kısmından, resimde de gördüğünüz üzere, Sertifika yükle seçeneğini bulun ve üzerine tıklayın.

fatih ağina baglanma
fatih ağina baglanma

Tıkladıktan sonra, sertifikayı verdiğimiz linkden indirdiğiniz yerden bulun, genel de Download bölümündedir, bulduktan sonra üzerine bir kez tıklayın.

fatih ağina baglanma
fatih ağina baglanma

Açılan bu menü de Sertifika adı yazan kısıma, büyük, küçük, boşluk, alt tre, gibi etmenlere dikkat ederek MEB_SERTIFIKASI aynısını yazın, alt tarafta ise VPN ve Uygulamalar seçeneğini işaretleyip Tamam butonuna basın.

fatih ağina baglanma
fatih ağina baglanma

Tamam`a bastıktan sonra, resimde de gördüğünüz üzere, MEB_SERTIFIKASI yüklendi şeklinde bir ibare yer alacaktır.

fatih ağina baglanma
fatih ağina baglanma

IOS cihazlarda meb sertifikası nasıl yüklenir?

IOS cihazlar da meb sertifikası yüklemek için, yine verdiğimiz linkden, Meb`in sertifikasını indirin ve açın gelen profil yükleme ekranında, sağ üst köşedeki Yükle butonuna basın, yeni gelen ekranda parola vb. şeyler isterse, cihaz parolanızı girin, karşınıza bir uyarı ekranı gelecektir, burada yine sağ üst köşedeki Yükle butonuna basın, yeni bir uyarı ekranı gelecektir, bu kez alt tarafta yer alan Yükle butonuna tıklayın.

Sertifika ekranında Doğrulandı tarzında bir ibare görürseniz, sertifika başarılı bir şekilde yüklenmiş demektir, sağ üst köşedeki Bitti butonu aracılığı ile, yükleme işlemini sonlandırabilirsiniz, cihazınızı yeniden başlattıktan sonra, Fatih ağına bağlanabilirsiniz.

Sertifika yükleme işlemi de bittikten sonra, Okul internetine bağlanma işleminin son bir kaç adımı kaldı, web sitelerine erişimi engelleyen sistemi aşmamız gerekecek, bunu yapmadan bazı sitelere girebilirsiniz, ancak sosyal mecralarda dahil, tüm web sitelerinin engelini kaldırmak fatih ağına bağlanmak için vpn kullanmanız gerekecek bu vpnler fatih engeli kaldırmak için gereklidir.

F@tih ağına bağlanmak

Androıd fatih ağına bağlanmak

Bu konuda, kullanabileceğiniz birinci program Psiphon Pro`dur, ayarlarını kısaca anlatacağız, Androıd ve IOS içinde Psiphon indirme linklerini verdik, indirip cihazınıza kurduktan sonra Psiphona girin, ana ekranda Seçenekler başlığını göreceksiniz, ona tıklayın, (bu sırada tünelleme ile ilgili bir soru sorarsa Tüm Cihazı Tünelle, vpn ile ilgili bir soru sorarsa da Tamam seçeneğine basın)

fatih agina baglanmak
fatih agina baglanmak

Seçenekler başlığına tıkladıktan sonra, Daha Fazla Seçenek butonunu göreceksiniz, bu butona tıklayın.

fatih agina baglanmak
fatih agina baglanmak

Açılan ekranda Vekil Sunucu Ayarları kısmına gelin ve resimde gördüğünüz gibi işaretleyin, işaretleme yaptıktan sonra Özel Http Üst bilgileri başlığına tıklayın.

fatih agina baglanmak
fatih agina baglanmak

Açılan bu ekranda üsteki seçeneğe tik koyun ve alttaki Üst bilgi 1 alanını resimdeki gibi doldurun, Üst bilgi adı kısmına tıklayın gelen bölüme Host yazın sonra üst bilgi değerine tıklayın ve gelen ekrana www.yahoo.com yazın, ardından geri gelip Başlat butonuna basın ve VPN`nin bağlanmasını bekleyin, bağlantı şekildeki gibidir ve artık okul interneti ağı cihazınızda çalışmaya başlayacaktır.

fatih agina baglanmak
fatih agina baglanmak

Psiphon Pro (Limitsiz Mod) Uygulamasını indirmek için tıklayın

Alternatifler

İphone fatih ağına bağlanma

Aşağıdan verdiğimiz linkden, AppStore`dan gerekli psiphon programını indirin ve cihazınıza kurun, iphone fatih ağına bağlanma işlemlerine başlayabiliriz sonra içerisine girin, ana sayfa da yine size yukarıdakilere benzer sorular sorarsa, Tüm Cihazı Tünelle veya Tamam deyin, psiphon ana sayfasında sağ üst köşede bir çarklı logosu göreceksiniz.

iphone-fatih-agina-baglanmak
iphone-fatih-agina-baglanmak

burası Ayarlar kısmıdır oraya tıklayın, resimde gördüğünüz ekran ile karşılaşacaksınız, burada kırmızı ile işaretlediğimiz, Custom HTTP headers kısmına tıklayın.

iphone fatih agina baglanmak
iphone fatih agina baglanmak

Gelen bu ekranda ilk önce birinci gösterdiğimiz Use custom headers alanına tik koyun, ardından aşağıdaki HEADER 1 kısmını resimde gördüğünüz şekilde, birinci alana Host ikinci alana da www.yahoo.com yazın, ardından geri gelip, psiphon ana sayfasından Psiphonu başlatın, bildirim çubuğuna bir anahtar işareti gelene kadar bekleyin, geldikten sonra, tarayıcı başlatacaktır, tarayıcıyı kapatıp istediğiniz gibi Fatih ağında takılabilirsiniz.

fatih agina baglanmak
fatih agina baglanmak

S.S.S (Sıkça Sorulan Sorular)

Fatih ağına bağlanmak suç mu?

Hayır dostlar, fatih projesi kapsamında okuldaki fatih ağına bağlanma, milli eğitimin izin verdiği sitelere girebileceğiniz için suç değildir, ancak fatih engeli kaldırmak da önemsenecek bir işlem değildir.

Psiphon IOS İndir (App Store)

Bazı okullarla ilgili özel sebeplerden dolayı, bağlanma problemleriyle karşılaşmanız mümkün, bu tür sorunları bize yorum olarak bildirebilirsiniz.

Androıd Büyük Wifi Hackleme Rehberi

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox