İlgili Yazılar

Facebook Gizli Profil Görme Var mı? Doğru mu?

Facebook'ta gizli profillerin fotoğraf ve paylaşımlarını görme yöntemini bu yazıda masaya yatırıyoruz.

spot_img

Facebook gizli profillerini görmeyi kim istemez ki? Arkadaşı olmadığınız için profil fotoğrafı ve diğer tüm paylaşımlarını göremediğiniz insanların sayfalarına erişebilmek kuşkusuz çok güzel olurdu.

Nitekim bugün Google’da “Facebook gizli profilleri görme yöntemi” şeklinde bir arama yaptığınız zaman karşınıza çeşitli vaatlerde bulunan sayfalar çıkabiliyor. Peki bunlar gerçekten işe yarıyor mu? Dahası Facebook’ta gizli profilleri görme var mı?

Gelin hep beraber bu sorunun cevabını arayalım.

Facebook gizli profilleri görebilmek mümkün mü?

Öncelikle şunu belirtelim: Facebook gizliliğe çok önem veren bir sosyal medya ağı. Bu yüzden eğer bir kullanıcı profilini “gizli” olarak ayarlamışsa, bu kişinin paylaşımlarını onun arkadaşı olmadan görebilmeniz teknik olarak mümkün değil.

Fakat eskaza bazı gizlilik ayarlarını açık bırakmışsa bundan faydalanabilmeniz mümkün tabii. Kişinin tüm paylaşımlarını göremeseniz de arkadaşlarını, beğenilerini ve gizlilik ayarı açık olan fotoğraflarını görüntüleyebilirsiniz pekala.

Bunun için yapılması gerekenler ise şu şekilde:

  • Facebook uygulamasının dilini İngilizce olarak değiştirin.
  • Hedef kişinin ismi “Ahmet Özgür” olsun mesela. Arama kutucuğuna “Photos of Ahmet Özgür” yazdığınızda o kişinin fotoğrafları çıkar. Bunu “Likes of”, “Pages of” şeklinde türetebilmeniz mümkün.

Bunun dışında Facebook gizli hesap görmek için vaatlerde bulunan hiçbir uygulamaya sakın ola inanmayın. “Arkadaşım olmayan birinin fotoğraflarını nasıl görebilirim?” diye arama yapıp ulaşabileceğiniz bu uygulamalar güvenli değildir, şifrenizi ve sonrasında hesabınızı ele geçirebilirler. Aman diyelim.

Tabii tüm bunların haricinde Facebook’ta arkadaş olmadan fotoğrafları görmek için sahte bir profil oluşturup karşı tarafı arkadaş listesine eklemek de bir yöntem olarak değerlendirilebilir. Ancak bunun ne kadar işe yarayacağı tartışmaya açık.

Öte yandan Facebook’ta beğenmiş olduğunuz tüm sayfaların listesini görmek istiyorsanız, bu adreste kaleme aldığımız rehbere mutlaka bir göz atın.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox