İlgili Yazılar

eSIM Destekleyen Operatörler

eSIM destekleyen Türk operatörler hakkında bilgi almak, mevcut tarifeleri ve internet paketlerini öğrenmek için doğru yere geldiniz.

spot_img

eSIM destekleyen operatörlerin sayısı yurtdışında giderek artıyor. MTX Connect, GigSky, Airalo ve Knowroaming gibi yeni nesil operatörlerin kapsama alanına artık Türkiye de dahil olmuş durumda. 

Örnek vermek gerekirse MTX Connect’in neredeyse her ülkede kullanabileceğiniz yurtdışı günlük sınırsız internet paketinin tanımlı olduğu eSIM hizmetinin fiyatı 9,95 Euro olarak belirlenmiş. İşin güzel tarafı eSIM teknolojisi yeni çıkan iOS, Android ve Windows cihazlar tarafından destekleniyor.

Ziyaret edeceğiniz ülkeyi seçtikten sonra ihtiyacınıza uygun internet tarifesini eSIM operatörlerinden satın alabiliyorsunuz. Daha çok gezginler için ideal olan bu teknoloji SIM kart değiştirme zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor. 

eSIM nedir?

İsminden de anlaşılacağı üzere eSIM, “Embedded” yani “Gömülü” SIM kart anlamına geliyor. Fiziki olarak telefon veya tabletinize artık SIM kart takmanız gerekmiyor. Donanımsal olarak bu özelliği destekleyen cihazlarla yurtdışı seyahatlerinde internete bağlanmak hiç olmadığı kadar kolaylaşıyor. 

Üstelik geleneksel telefon operatörlerinin sunduğu tarifelerden çok daha ucuza mal olması bir diğer avantajı. Ek olarak mevcut fiziki SIM kartın yanında bir de eSIM kullanıp telefonu çift hatlı hale getirebilmeniz mümkün.

eSIM destekleyen Türk operatörler hangileri?

Şuan için eSIM teknolojisi ülkemizde henüz emekleme aşamasında. Daha çok üst düzey amiral gemisi modelleri tarafından desteklendiği için halkın pek bilmediği bu teknoloji, Türk operatörler tarafından test ediliyor.

Vodafone bu operatörlerin başında geliyor mesela. Bu adresten eSIM desteği hakkında bilgi alabilir, aktifleştirme işlemini nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Daha çok kurumsal tarafa yoğunlaşmış olsa da Turkcell de eSIM teknolojisine yeşil ışık yakmış durumda. Aynı şekilde Türk Telekom’un konuyla ilgili çalışmaları mevcut. Fakat henüz son kullanıcının beğenisine sunulmalarına biraz daha zaman var gibi gözüküyor.

Tüm operatörler için PUK kodu öğrenme yöntemine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
263TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox