İlgili Yazılar

Elektrik Aboneliği Nasıl Yapılır?

spot_img

Ev değiştirmek isteyenlerin en büyük sıkıntısı abonelik işlemleri oluyor. Elektrik aboneliğinin çok kısa bir süre içerisinde tamamlanması gerekiyor. Hatta taşınma öncesinde evin rahatlıkla yerleştirilebilmesi için elektrik aboneliğinin başlatılmış olması çok önemli. İşte bu nedenle abonelik işlemleri taşınmak isteyenleri en çok düşündüren hususların başında geliyor.

İnternet üzerinden online olarak elektrik işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamanın ilk adımını atabilirsiniz. Bilmeyenler için bu kolaylığı Enerjisa internet sitesinin sunduğunu belirtelim. Site üzerinden randevu alabiliyor ve bu sayede elektrik aboneliği işlemlerinizi sıra beklemeden tamamlayabiliyorsunuz. Üstelik randevunuzu da size en uygun gün ve saat için alabilirsiniz.

Randevu aldığınızda randevu bilgileriniz SMS ya da e-posta yoluyla size bildirildiği için randevunuzu unutma riski de ortadan kalkıyor. Randevunuzun olduğu tarihte ve saatte, sadece 10 dakika öncesinde Enerjisa Müşteri Hizmetleri Merkezi’ne giderek abonelik işlemlerinizin pratik bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Sıra bekleyerek zaman kaybetmek yerine, bu zamanı evinizi yerleştirmeye ayırabilirsiniz.

Elektrik Aboneliği İşlemlerinize Öncelik Tanınabilir

Enerjisa internet sitesinde randevu alabileceğiniz sayfaya “online randevu al” butonuna tıklayarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca abonelik işlemlerinize öncelik tanınması talebinde de bulunabildiğinizi belirtelim. Şayet çok fazla zamanınız yoksa ve taşınmak için abonelik işlemlerinizin tamamlanmasını bekliyorsanız işlemlerinize öncelik tanınması talebinde bulunmanız yeterli oluyor. Yine size uygun olan bir gün ve saatte işleminiz yapılabilir.

Elbette yasalar gereği abonelik işlemlerinizin yapılabilmesi için bazı evrakları da hazırlamanız gerekiyor. Elektrik aboneliği için istenen belgeler şunlar:

  • Kimlik
  • Taşınılacak olan eve ait tesisat ya da sayaç numarası
  • Kira kontratı ya da tapu belgesi
  • DASK poliçe numarası

Bu belgelerle birlikte sizden bir teminat bedeli de istenecek. Bu bedeli de önceden hazırlamanız ve yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Şayet evraklarınızı eksiksiz bir şekilde tamamlarsanız ve güvence bedelini de yanınızda hazır bulundurursanız işlemlerinizin sadece birkaç dakika içerisinde tamamlanması mümkün olacaktır.

Elektriğiniz kullanıma açıldığında da mesaj ile bilgilendiriliyorsunuz. Böylece taşınma sürecini beklemeden tamamlayabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için Enerjisa internet sitesini ziyaret edin.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox