İlgili Yazılar

EBA Bu Siteye Ulaşılamıyor Sorunu ve Çözümü

EBA'ya bir türlü giriş yapamıyor musunuz? "Bu siteye ulaşılamıyor" hatasının neden kaynaklandığını bu yazıda anlattık.

spot_img

EBA bu siteye ulaşılamıyor hatası şu sıralar öğrencilerin internet üzerinden canlı ders izlemek ve sınav olmak için bilgisayar başına geçtiklerinde karşılaştıkları, en sık görülen hataların başında geliyor. 

Malum, Koronavirüs salgınına karşı önlem olarak okullar kapatıldığı için öğrenciler derslerini artık canlı olarak internet üzerinden gerçekleştiriyor. Haliyle bu da sunucular ve genel internet trafiği üzerinde ekstra bir yük oluşturuyor. Bu sebeple zaman zaman EBA çökme sorunu yaşanabiliyor. 

Eğer siz de “EBA’ya giremiyorum” diyor ve “EBA bu siteye ulaşılamıyor hatası”nı nasıl çözeceğinizi merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. 

EBA bu siteye ulaşılamıyor hatası nasıl giderilir?

Tüm denemelerinize rağmen EBA’ya giriş hatasını bir türlü çözemiyorsunuz, fazla zorlamanın manası yok demektir. Diğer siteleri sorunsuz açıyorsanız yani internet bağlantınızda sorun yoksa EBA geçici olarak çökmüş demektir.

Bunun sebebi ise tahmin edebileceğiniz üzere yoğunluktan başka bir şey değil. Aynı anda yüzbinlerce öğrenci sisteme akın etmeye çalıştığı için bu geçici sorun yaşanıyor. Endişe etmenize ise hiç gerek yok, çünkü bir süre sonra EBA’ya erişim sorunu giderilmiş olacaktır. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Bilgi İşlem Müdürlüğü sürekli olarak yeni sunucular satın alarak öğrenci ve öğretmenlere daha kesintisiz hizmet sunmak için çalışmalarına devam ediyor.

Sınav sonuçları açıldığında da yoğunluk oluşuyor

Zaman zaman bu hata sınav sonuçları açıklandığında da kullanıcıların karşısına çıkabiliyor. Daha önce de belirttiğimiz üzere bu sorunu gidermek için yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Sorun sizden kaynaklı olmadığı için beklemek tek çare. Neyse ki bu hata genelde hızla çözülüyor.

Bu arada eğer Android kullanıyorsanız uygulama çoklama ve tek telefonda aynı uygulamayı birden fazla farklı hesapta kullanma yöntemini anlattığımız bu adresteki yazıya göz atabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox