İlgili Yazılar

Dropbox’tan yeni şifre yöneticisi uygulaması: Dropbox Passwords

Dropbox bu sefer kullanıcılarının şifrelerini güvenle saklamaya talip olduğu yeni bir uygulama geliştirdi.

spot_img

Söz konusu bulut depolama hizmetleri olduğu zaman Dropbox aralarında Google Drive, Microsoft OneDrive ve hatta Apple iCloud’un da bulunduğu dişli birçok rakibine kıyasla gayet iyi iş çıkarıyor. 

Kişisel dosyalardan ve fotoğraflardan tutun, yüksek derecede gizli iş belgelerine kadar hemen her şeyi Dropbox’a yükleyip güvenle saklayabilmek veya istediğiniz kişilerle paylaşabilmek mümkün. 

Fakat şimdilerde görünene göre Dropbox bu sefer insanlardan şifreleri söz konusu olduğu zaman da kendisine güvenmelerini isteyecek gibi.

Dropbox Passwords ile parolalar güvende olacak

Firma henüz erken erişime açılan ve sınırlı sayıda kullanıcı ile beta süreci test edilen Dropbox Passwords isimli uygulamasını Google Play Store’a yüklemiş bulunuyor. İsminden de anlaşılacağı üzere bu uygulama, bir şifre yöneticisi. Tıpkı 1Password veya LastPass gibi Dropbox Password de tüm şifrelerinizi yüksek güvenlikli şifreleme teknolojisiyle güvence altına alacak. 

Dropbox Password’ün mevcut şifreleri içe aktarma, karmaşık yeni şifreler oluşturma, kullanıcı adı ve şifre kutucuklarını otomatik doldurma gibi özellikleri de var.

Halen daha kapalı beta sürecinde

Bunun dışında bulut depolama hizmetleri sağlayıcısı, uygulamanın nasıl çalışacağına dair çok fazla detaya girmemiş. Bunun sebebi muhtemelen halen daha özel beta sürecinin devam ediyor oluşu. Kapalı beta sürecine katılan kullanıcıların premium Dropbox üyeleri olduğu düşünülüyor.

Dropbox Passwords sayesinde kişisel dosyalarını emanet ettikleri Dropbox’a bu kez şifrelerini de teslim edecekler. Dropbox ise gelişmiş şifreleme yöntemleri sayesinde gerçek kullanıcıdan başka hiç kimsenin şifreleri göremeyeceğini öne sürüyor.

Şuan için uygulama hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilmek için kararlı sürümünün yayınlanmasını beklemekten başka bir çare yok.

Bu arada uygulamayı Play Store’dan indirebilmek mümkün. Fakat kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra uygulama “Dropbox Passwords şuan sadece davet edilen üyeler tarafından kullanılabilir” şeklinde bir uyarı mesajı veriyor.

KaynakSlashGear

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox