İlgili Yazılar

Drone Kullanarak Köpeğini Gezdiren Adam

Koronavirüs tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayılmaya devam ederken, bir adam köpeğini dışarı da gezdirebilmek için modern bir çözüm üretti.

spot_img

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma olaylarının, dünya çapında azaldığını geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık, ancak ne hikmettir ki Türkiye de hala sokaklarda gezen yaşlı insanları görmek mümkün, umuyoruz artık, durumun vahametinin farkına vararak #evdekal telkinine uymaya başlarlar.

Hep endişe verici haberler paylaşmamak adına güzel bir olayla karşılaştık, Kıbrıs Rum kesiminde bir adam köpeğini gezdirmek için Drone kullanmaya başladı.

Dronelar, son 10 yılda gerçekten insan hayatını olumlu yönde etkileyen önemli araçların başında geliyor, çeşitli alanlarda kullanılmaya başlanan bu araçlar, devletlerin savunma sanayilerinden, vatandaşların çeşitli aktivitelerine kadar birçok alanda kullanılıyor, hatta Google`ın droneları kurye olarak kullanacağı bir proje geçtiğimiz aylarda Avusturalya`da hayata geçirilmeye başlanmıştı.

Dronelarla ilgili geldiğimiz son nokta ise Kıbrıs Rum kesiminde yaşayan bir adamın, Covid-19 salgını sebebiyle dışarı çıkamaması köpeğini, drone ile gezdirmesine sebep oldu.

Son yapılan açıklamalar evcil hayvanların Coronavirüs tarafından enfekte olmayacağı yönünde, bunun üzerine Kıbrıs`da yaşayan Vakis Demetriou köpeğini bir Drone kullanarak geziye çıkardı ve bu anları Facebook üzerinden bir video ile paylaştı.

Aynı zamanda insanlara evde kalmaları yönünde tavsiyeler veren Vakis, evcil hayvanlarını düşünmelerini de ihmal etmemeleri gerektiğini vurguladı.

Paylaştığı video, Facebook üzerinde 1 milyondan fazla görüntüleme aldı, Köpeğin gezerken, tasmasını kimin tuttuğunu umursamadan eğlendiği ve videoun sonunda Drone kumandası ile Vakis Demetriou`un balkonda durduğu gözüküyor.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox