Bug Host Checker 4.2 – Bilgisayardan Host Bulma Programı

Bilgisayardan Host Bulma Programı Bug Checker 4.2
Bilgisayardan Host Bulma Programı Bug Checker 4.2 – Turkcell wap açığı kadar uzun kullandığımız TTL yöntemininde kapanmasının ardından piyasadaki host seferberliği bayağı artmış durumda birçok ilkel yöntem işlemleri uzattığı ve arayışları kısa sürede bıraktırdığı için elimdeki bu programı paylaşma gereği duydum 2 yıl önce paylaştığım BugHost Checker programının son sürümü gayet kullanışlı.

Nasıl Kullanılır?
Hostları hattınıza özel taramanız gerekiyor yani normal internet ile tarama yaparsanız hostlardaki bağlantı şekillerini sağlıklı bir şekilde göremezsiniz peki hattıma göre nasıl tarayacağım ? bu gayet basit internet paketi olmayan cihazınızda taşınabilir ağ ayarını açıyoruz ve bilgisayarımızdan bu ağa bağlanıyoruz buraya kadar tamamsa işlem programın kullanımına geçebiliriz.

Programın .exe sürümünü aşağıdaki linkden indirin ve bilgisayarınızın masaüstüne attıktan sonra .zip formatlı dosya içerisinden çıkartın ardından dosyanın içine girerek aşağıdaki resimde olduğu gibi uygulama yazan dosyaya tıklayın.

Bug Host Checker 4.2 - Bilgisayardan Host Bulma Programı
Bilgisayarınız çalıştırma konusunda soru sorarsa çalıştır deyiniz bu arada bazı virus programları truva atı diye tabir ettiğimiz bir virus türü olarak algılayabiliyor bir problem yok programda aşağıya virus total linkinide koyacağım 
Çalıştırdıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir 

Bug Host Checker 4.2 - Bilgisayardan Host Bulma Programı
Burada Host yazan yere taratmak istediğiniz hostu girin Method kısmında genellikle Get metodunda çalışan hostlar bulunur ancak diğer methodlarda da deneyebilirsiniz (HEAD , DELETE , POST , TRACE vb.)
SC kısmında birşey yapmanıza gerek yok hostu yazdıktan sonra Check tuşuna basın ve String ekranına tıklayarak hostun bağlantı şekline bakabilirsiniz şöyle bir hatırlatmada bulunayım genellikle 302 Moved Temporarily (Geçici olarak taşınan) hostlar bağlantı vermekte ama bu HTTP 1.1 200 OK  veya 302 Moved Permanently bağlantı veren hostların çalışmadığı anlamına gelmez. 302 Found hatası dışında bağlantı veren hostları deneyiniz Psiphon en basit yol bu bağlantıları veren hostları şu ayarlar ile deneyebilirsiniz
Macnerede.tv hostu yerine kendi hostunuzu girebilirsiniz.
Bug Host Checker 4.2 - Bilgisayardan Host Bulma Programı
Problem veya Yardıma ihtiyacı olanlar yorum bırakırsanız elimden geleni yaparım
Aynı programın androıd versiyonuda elimde bulunmakta istek olursa onuda paylaşabilirim.
Virus olarak Baidu algılaması yaptı ancak herhangi bir problemle karşılaşmadım (Yinede siz bilirsiniz).
BakınızVirus Total Link
vtcybers@gmail.com
İlginize:  Bedava İnternet`i Başka Cihazlara Paylaşma

Yorumlar

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here