İlgili Yazılar

Dünya’da kimsenin gitmek istemediği en tehlikeli 6 yer

Dünya'nın en tehlikeli yerlerini biliyor musunuz? Bu yerleri okurken kendinizi hazırlayın, çünkü bu bölgeler tarihe kazınan, girenin bir daha çıkamadığı bölgeler.

spot_img

Dünya’da milyonlarca gezilecek alan bulunuyor. Ormanlar, denizler, doğal güzellikler derken; bugün kendini sadece gezmeye adayan bir gezgin, bu bölgeleri ömrü sonuna kadar gezse bitiremez.

Tabi güzel bölgeler olduğu gibi, bir o kadar da kimsenin gitmek istemeyeceği; tehlike sınıfı üst düzey olan yerler de bulunuyor. İşte Dünya’nın en tehlikeli bölgeleri:

1- Ölüm Vadisi (ABD)

ABD’de yer alan ve “Ölüm Vadisi” olarak bilinen bölge, Dünya’nın fırınıdır. Yeryüzünde ölçülebilen en yüksek sıcaklık bu vadide ölçülürken, giden kişilerin 10 dakikadan uzun süre sıcağa maruz kalması sonucunda ölüm olayları dahi meydana gelebildiği bilinmektedir. Vadide susuz bir şekilde maksimum hayatta kalmayı başaran kişi 14 saatle başarmış.

2- Danakil Çölü (Eritrea)

Yaklaşık olarak 50 derece saf sıcaklığıyla Afrika’da bulunan bu çöl, Dünya’nın 2. cehennemi olarak biliniyor. Turistlerin ilgisini çekmeyi başaran bu çölde; gerekli önlemler alınarak sadece rehber eşliğinde gezilebiliyor. Tek başına giden kişilerden bir daha haber alınamaması ise gizem seviyesini artırıyor.

3- Washington Dağı (ABD)

Dünya’da kimsenin gitmek istemeyeceği Washington Dağı, ABD’de yer alıyor. Dünya’nın zirve noktalarından biri olan bu dağ, en hızlı rüzgarların kaydedilmesiyle tarihe geçmiş bir bölgedir. Ortalama olarak 340 km / h rüzgar kaydedilen bu bölgede bir insanın uçmaması imkansız.

4- Sinabung Volkanı (Endonezya)

Endonezya’da bulunan ve Dünya’nın sayılı aktif volkanlarından olan Sinabung volkanı hemen hemen her yıl patlamaktadır. Patlaması sonucunda ortaya çıkan gaz ise; sadece bu bölge değil çevre bölgelerine de ölüm götürüyor. En son patlamasında, Endonezya ve Tayland gibi çok sayıda çevre ülkede yüksek çaplı deprem meydana getiren Sinabung Volkanı’nın ne zaman patlayacağı bilinmediği için bu vadide yaşam ve gezi izni verilmiyor.

5- Yılan Adası (Brezilya)

Brezilya’da bulunan yılan adasının hemen hemen her noktasında yılan görmek mümkün. Tamamı zehirli olan yılanlardan oluşan bu adaya girmek bir yana yanından geçmek dahi yasak.

6- Afar Üçgeni (Etiyopya)

Erta Ale yanardağının zirvesine oldukça yakın olan bu alan, Dünya’da yaşanan depremlerden dolayı sürekli olarak lavlarla dolan 2 farklı havuza sahip. Hep bir deprem yaşandığında burası çok daha tehlikeli bir hal alıyor.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox