Bluetooth Dosya Alma ve Gönderme Hatası Nasıl Çözülür?

Bluetooth`dan Dosya Alma Ve Gönderme Hatasına Kesin Çözüm

Bluetooth Dosya Alma ve Gönderme Hatası Nasıl Çözülür?,  Herkeste olmasada bazı android cihaz kullanıcıları bluetooth aracılığı ile başka cihazlara dosya , müzik , fotoğraf , video vb. şeyler gönderirken hata bildirimi alıyor bu durumu kendi bulduğum bir yöntem sayesinde aşıyorum bunu sizinle de paylaşmak istedim bu tür hataları veren hemen hemen bütün cihazlar zip formatlı tüm dosyaları sorunsuz bir şekilde alıyor, peki biz bir dosyayı göndermek için zip programlarını mı kullanacağız? Dosyayı sıkıştırmaya çalışıp gönderdikten sonra da paketden çıkarmaya mı uğraşacağız? Tabi ki Hayır!  yöntemimiz sayesinde sistemi yanıltacağız, bize tek gerekli program Es Dosya Yöneticisi tarzı dosya programı Es Dosya Yöneticisi tavsiyemdir, linkini aşağıda verdim indirip işleme başlayalım, öncelikle dosya formatlarını tanıyalım.

Bluetooth Dosya Alma ve Gönderme Hatası Nasıl Çözülür?

  • Fotoğraf —- jpeg , png , jpg ençok kullanılan
  • Ses , Müzik —- mp3 en çok kullanılan
  • Video —- mp4 , avi , mp5 , mpeg  en çok kullanılan  

Dosyalarını başka bir cihaza göndermek istiyoruz, ancak cihazımız problemli ne kadar zorlasak da göndermiyor, yapacağımız şey şu Es veya diğer dosya programına giriyoruz, göndereceğimiz dosyayı buluyoruz, yukarıda yazdığımız dosya formatlarından herhangi biri veya formatı ne olursa olsun dosyamızı yeniden adlandıracağız, örneğin bir resim dosyasını resim.jpg ise onu resim.zip olarak adlandıracağız, yani sıkıştırmadan zip e çevireceğiz, diğer cihaza gönderdikten sonra yine adını değiştir diyerek resim.jpg olarak eski formatını gireceğiz ve tekrar zip formatından resim formatına geçecek.

Bazı Örnekler

  • video.mp4 —— video.zip ——– video.mp4
  • müzik.mp3 —–  müzik.zip ——- müzik.mp3

Umarım kafa karışıklığına mahal vermeden anlatmışımdır, problemi olan dostlarım yorum bırakırsa elimden geleni yaparım.

vtcybers@gmail.com
İlginize:  NetCut Pro Tüm Kilitler Açık - Androıd

Yorumlar

  1. Muhtemelen klasörün ismini çevirmeye çalışmışsınız, klasörlerin formatı değişmez, dosyalarınki değişir, bu çevirmeye çalıştığınız klasörün içindeki, dosyanın adını değiştirin, sonra onu diğer cihaza gönderip ismini eski haline getirin, gönderdiğiniz cihazda, aynı isim ve aynı konumda bir klasör açıp, bu dosyayı veya dosyaları o klasörün içine atın. İyi günler.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here