İlgili Yazılar

Bilgisayardan Açık Host Bulmak

spot_img

Bilgisayardan açık host bulmak – Turkcell wap açığı kadar uzun kullandığımız TTL yöntemininde kapanmasının ardından piyasadaki host seferberliği bayağı artmış durumda birçok ilkel yöntem işlemleri uzattığı ve arayışları kısa sürede bıraktırdığı için elimdeki bu programı paylaşma gereği duydum 2 yıl önce paylaştığım BugHost Checker programının son sürümü gayet kullanışlı.

Bilgisayardan açık host bulmak

Hostları hattınıza özel taramanız gerekiyor yani normal internet ile tarama yaparsanız hostlardaki bağlantı şekillerini sağlıklı bir şekilde göremezsiniz peki hattıma göre nasıl tarayacağım ? bu gayet basit internet paketi olmayan cihazınızda taşınabilir ağ ayarını açıyoruz ve bilgisayarımızdan bu ağa bağlanıyoruz buraya kadar tamamsa işlem programın kullanımına geçebiliriz.

Programın .exe sürümünü aşağıdaki linkden indirin ve bilgisayarınızın masaüstüne attıktan sonra .zip formatlı dosya içerisinden çıkartın ardından dosyanın içine girerek aşağıdaki resimde olduğu gibi uygulama yazan dosyaya tıklayın.

Bilgisayardan acik host bulmak
Bilgisayardan acik host bulmak

Bilgisayarınız çalıştırma konusunda soru sorarsa çalıştır deyiniz bu arada bazı virus programları truva atı diye tabir ettiğimiz bir virus türü olarak algılayabiliyor bir problem yok programda aşağıya virus total linkinide koyacağım.

Çalıştırdıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Bilgisayardan acik host bulmak
Bilgisayardan acik host bulmak

Burada Host yazan yere taratmak istediğiniz hostu girin Method kısmında genellikle Get metodunda çalışan hostlar bulunur ancak diğer methodlarda da deneyebilirsiniz (HEAD , DELETE , POST , TRACE vb.)

SC kısmında birşey yapmanıza gerek yok hostu yazdıktan sonra Check tuşuna basın ve String ekranına tıklayarak hostun bağlantı şekline bakabilirsiniz şöyle bir hatırlatmada bulunayım genellikle 302 Moved Temporarily (Geçici olarak taşınan) hostlar bağlantı vermekte ama bu HTTP 1.1 200 OK  veya 302 Moved Permanently bağlantı veren hostların çalışmadığı anlamına gelmez. 302 Found hatası dışında bağlantı veren hostları deneyiniz Psiphon en basit yol bu bağlantıları veren hostları şu ayarlar ile deneyebilirsiniz

Macnerede.tv hostu yerine kendi hostunuzu girebilirsiniz.

Bilgisayardan acik host bulmak
Bilgisayardan acik host bulmak

Problem veya Yardıma ihtiyacı olanlar yorum bırakırsanız elimden geleni yaparım

Aynı programın androıd versiyonuda elimde bulunmakta istek olursa onuda paylaşabilirim.

Virus olarak Baidu algılaması yaptı ancak herhangi bir problemle karşılaşmadım (Yinede siz bilirsiniz).

İndirme Bağlantıları

  1. Mehmet Kaya makale bana ait başka bir yazarın makalesiyle neden eşdeğer tutuyorsun? , yazarlar kendi makalelerinden sorumludur benim yöntemden haberim yok ve bu benim böyle bir yazı atmama engel değil

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox