İlgili Yazılar

Apple’dan yeni kulaklık hamlesi: Gürültü engelliyor, Siri ile entegre çalışıyor…

Apple tarafından yeni kulaklık hamlesi geldi. Yapılan iddialara göre Apple, kulak üstü kulaklık modeli için çalışmalara başladı.

spot_img

Apple, AirPods kulaklıklarla birlikte, sektörde ismini duyurmayı başararak kalitesini ortaya koymuştu. Gelen yoğun taleple birlikte çalışmalarını kulaklık alanında yoğunlaştıran Apple’dan bu anlamda yeni hamle geldi. Bu kapsamda Apple’ın gürültü engelleyici, kulak üstü kulaklık imal edeceği açıklandı.

2 farklı modelde geliştirilecek

Deri tarzında premium kumaşlarla imal edilen söz konusu kulaklığın 2 farklı modelinin piyasaya sunulması bekleniyor. İlk model; deri tarzında premium kumaşlar ile imal edilen elit versiyon; diğer model ise fitness gibi sporlarla uğraşanlar için tasarlanan küçük delikli, daha hafif ve nefes alabilen kumaşların kullanıldığı versiyon olarak dikkat çekiyor.

Apple’ın üreteceği bu yeni kulaklıkla ilgili ulaşılan bilgilerin tamamı iddiadan ibaret olduğu için; nasıl bir kulaklık geleceğiyle ilgili net bir bilgi bulunmuyor. Fakat; kulaklık prototipinin dönen; oval şekilli kulak bölümleriyle oldukça retro bir görünüme sahip olduğu belirtiliyor.

Kulak üstü kulaklık olması sebebiyle kafa bandı da bulunan bu yeni kulaklıkta; yine iddia edilenlere göre kulak için olan bölgelerin üst kısımlarına değil; yanlardan tutulan ince ve metal kollar bulunmasına karar verildi. Bu da kulak üstü kulaklık tasarımında yeni bir dönemi başlatıyor demek olabilir.

Bunun yanı sıra ilginç olan bir diğer nokta; kulak pedlerinin ve kafa bandı dolgusunun kulaklıkların çerçevesine nasıl yapıştığı oluyor. Yayınlanan rapora göre; bağlantı mekanizması sadece manyetik bir yapıya sahip. Bu kapsamda kullanıcılar istedikleri zaman bunu değiştirebiliyor.

Fiyatı ne kadar olacak?

Raporda aynı zamanda, kulaklıkların AirPods Pro’ya benzer gürültü önleme teknolojisine sahip olacağını, şirketin dijital ses asistanı olan Siri ile entegre edileceğini ve bunun yanı sıra kullanıcıların sesli komutlarla çalma v.b. gibi durumlarla çalıştırabileceği belirtiliyor. Cihazla ilgili aynı zamanda ayrıca bir dokunmatik kontrol setinin bulunduğu da iddia ediliyor. Son olarak; görünüşe göre cihazın 350 $ olması planlanıyor.

KaynakBeebom

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox