Sanal Dünya Haberler

Android`den Programlama Yapma

Android`den Programlama Yapmanın En Kolay Yolu
Android`den Programlama Yapmanın En Kolay Yolu – Herhangi bir programlama dilinde kod yazmak için genelde bilgisayarımızdaki Text programlarını kullanırız, bu Text programları iki başlıkta incelenir birincisi Editör ikincisi ise IDE’dir.  Editörleri en basit tabiriyle yazdığımız kodları düzenlemek için kullanırız. IDE’leri ise yazdığımız bu kodları direk çalıştırmak için kullanırız.

Android cihazlarda birçok Text Editor programı vardır , ancak düzgün ve kullanışlı çalışan pek Kod IDE  programı bulunmamaktadır , bu bulunmayışlığa bir son vermek için DCoder ile tanışın!
İçerisinde başta , PHP , Python , Java , C# , C++ , Ruby , Js gibi populer dillerin yanında birçok dil desteğide bulunan DCoder masaüstü sistemlerdeki birçok programada taş çıkartır nitelikte, Sayesinde cihazımızı götürdüğümüz her yerde Kod yazabileceğiz , kullanımı çok basittir.

Aşağıdaki linkden indirdikten sonra Mail adresiniz ile giriş yapınız, ardından açılan düzenleme ekranında hangi programlama diline hakimseniz onu seçerek, kodlama  yapmaya başlayabilirsiniz, Ben en basitinden Php ile örnek bir kod yazıp çalıştırdım ve DCoder’ı çok başarılı buldum programlamaya merakınız varsa veya hakimseniz kesinlikle kullanmanız gerekiyor diye düşünüyorum.

Android`den Programlama Yapmanın En Kolay Yolu

Yazdığınız program dosyalarını kaydederek, kullanmak istediğiniz projelere ekleyebilirsiniz , o kadar kullanışlı bir arayüze sahip ki ister istemez kodlama yapasınız geliyor, ben DCoder kullanıyor ve kesinlikle tavsiye ediyorum.

Problem Varsa Yorum Bırakınız
vtcybers@gmail.com
İlginize:  Lenovo A7000 Android 8.0 Oreo Custom Rom Yükleme
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.
M
süper bir makale gerçekten indirdim çok güzel tavsiye ediyorum.
M