İlgili Yazılar

Android’de Ağ Ayarları Sıfırlama

Android telefonunuzun internet bağlantısı problemini çözmek istiyorsanız, ağ ayarlarını sıfırlama işlemi yapabilirsiniz.

spot_img

Android’de ağ ayarları sıfırlama işlemini yaparak sürekli kopan, bağlantı hatası veren kablosuz bağlantı hızını iyileştirebilmeniz mümkündür. WiFi şifresini doğru girmenize, telefonu açıp kapatmanıza rağmen bir türlü internet hızı iyileşmiyorsa çareyi Android kablosuz ağ ayarlarında aramanın vakti gelmiş demektir.

Biz farkında olmasak da Android, varsayılan olarak bağlandığı her ağda belli bazı ayarlar yapabiliyor. Bu ayarları sıfırlamak çoğu zaman bağlantı hızının iyileşmesine olumlu katkı sağlıyor. Dolayısıyla stabil olmayan internet bağlantısını düzeltmek için yapılması gereken ilk şey Android telefon ağ ayarlarını sıfırlamak olmalı.

Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız hiç sorun değil. Birazdan sizlere Android 10 ağ ayarları sıfırlama işlemini gerçekleştirme adımlarını sıralayacağız.

Android’de ağ ayarları sıfırlama nasıl yapılır?

Başlamadan belirtmekte fayda var: Birazdan yapacağınız işlemler kayıtlı WiFi şifrelerini silmez. Bu konuda endişe etmenize gerek yok yani. Sadece internet ağ ayarlarını sıfırlar, fabrikadan çıktığı hale geri döndürür. İşlemin ardından internet ve Bluetooth sorunları kuvvetle muhtemel çözülecektir.

Evet, hazırsanız “Android’de ağ ayarlarını nasıl sıfırlayabilirim?” sorusunun cevabına geçelim.

  • Android telefonunuzu açıp Ayarlar uygulamasına girin.
  • Cihaza ve modele göre değişmekle birlikte “Sistem” veya “Genel” bölümünü açın.
  • “Fabrika ayarlarına geri dön” seçeneğini bulun. Korkmanıza gerek yok, komple telefonu sıfırlamayacağız.
  • Bu seçeneğin altında “Ağ ayarlarını sıfırla” yazısını bulun.
  • Teyit amaçlı bu işlemi yapmak isteyip istemediğiniz sorulur. Devam ettirin. Telefon kendini bir kez yeniden başlatacak ve ağ ayarlarını sıfırlamış olacaktır.

Gördüğünüz üzere hepsi bu kadar! Android ağ ayarlarını sıfırlamak çok kolay.

Android oyunlarını PC’de oynamak istiyorsanız hazırladığımız en iyi 5 simülatör listesine mutlaka göz atın. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz emülatörler sayesinde telefondaki oyunları bilgisayarın daha büyük ekranında klavye ve fareyi kullanıp oynayabilmeniz mümkündür.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox