Androıd

Android Yazılım Güncelleme

android-yazilim-güncelleme
Android yazılım güncelleme, Google tarafından tasarlanan Android işletim sistemleri, belli zaman dilimlerinde güncellenmektedir. Bu güncelleme işlemi, yine Google tarafından yapılmaktadır. Cep telefon markaları ise, Android işletim sistemine sahip olan cep telefonlarını ve tabletleri, yeni güncellemelere yükselmesi için çalışmalar yürütmektedir. Android güncellemeleri sayesinde, sistemin özellikleri geliştirilmekte ve kullanıcıların daha iyi hizmet alabilmesi sağlanmaktadır. Android güncellemelerinin diğer bir amacı ise, işletim sisteminin içine sızmaya çalışan virüsleri engellemek ve işletim sisteminin güvenliğini arttırmaktır.

Kullanıcıların kişisel bilgisi, şifreleri ve hatta kredi kartlarına ait detaylar, virüs saldırıları karşısında açığa çıkabilir ve kullanıcıların güvenliği zarar görebilir. Cihazı ele geçirmeyi başaran bu virüsler, tüm bilgilerinizi saniyeler içinde ele geçirebilir. Bu nedenle Android güncellemeleri, virüslerin telefonunuza sızabilmesini sağlayan açıkların kapatılmasını sağlamak amacı ile yapılmaktadır. Yani Android güncellemelerin ilk amacı, kullanıcıların ve cihazların güvenliğini sağlamaktır.

android-yazilim-güncelleme

Yapılan Android güncellemeleri sayesinde, cihazınızın performansı artmakta ve daha stabil çalışmaktadır. Android işletim sistemine sahip olan cihazlar, yapılan güncellemeler sayesinde içinde bulundurduğu uygulamalarında daha aktif kullanılmasını sağlar.  Android yazılımları belli zaman dilimlerinde yenilenmekte ve güncellenmektedir. Bu sayede, Android işletim sistemine sahip olan telefonlar da yavaşlama sorunu bir nebze de olsa azalmaktadır. Aynı zamanda, yine Google tarafından geliştirilen uygulama marketi, içerisinde birden çok programı barındırmaktadır. Aslında Android yazılımlarının bu kadar çok kullanılmasının diğer bir sebebi ise, Google markettir.

vtcybers@gmail.com
İlginize:  Google Play Store 498 Hatası Çözümü
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.