İlgili Yazılar

Android Uygulama Geliştirmek

spot_img

Android uygulama yazmak – Yazılım dünyasına ilgi duyuyor, kıyıdan köşeden, bir yerden bu piyasaya girmek istiyorsanız, size tavsiye edebileceğimiz önemli alanlardan biri de, Mobil sektördür, son birkaç yıldır muazzam bir gelişme sergilemiştir, yıllar geçtikçe de bu gelişme şiddetle devam edecektir.

Android uygulama geliştirme

Android uygulama geliştirmek, bu alanda sizi söz sahibi yapacak bir kazanımdır, artık öğrenmenin zamanı ve yaşı yoktur, teknoloji hayatımızdaki varlığını derinleştirdikçe, zaman kavramıyla olan bağımız da, varoluşsal bir değişim göstermiştir, bilgiye ulaşım çok kolay bir hal almıştır.

Ancak bilginin bu kadar kolay ulaşılabilir oluşu, herkesin ona ulaşması için ne yazık ki yeterli değildir, bilgiye ulaşmak için kendimizi boş ve robotik uğraşlardan arındırmamız ve büyük bir istekle üretime yönelmemiz gerek.

Artık başarılı olmak demek bilgiye ulaşmak demek değildir, artık mesele o bilgiye ulaşmayı istemektir, o bilgiyle gelişmeyi istemektir. İnsanları yazılım sektöründen uzaklaştıran bir diğer etmen ise bu işin zor olduğu görüşünün yaygın olmasıdır, aslında zorluk dediğimiz şey temelinde tembelliktir, evet tembellik, bir şeye zor deyip onu geçiştirmek tembelliğin göstergesidir, “Zor” kavramı sadece sözcük parçacığı olarak var olmuş değildir, çoğunlukla kullanılmaz bile ama kişi bunun bilincindedir ve bu bilinç ona başaramayacağına dair bir his kaptırır.

Benim bu konudaki tavsiyem ise başarılıp, başarılmayacağı hiçbir şekilde düşünülmeden, sadece bu işi yapmaya başlamaktır, sadece başlamak.

Android uygulama geliştirmenin temel haritası şudur;

Gerekli dosyaların indirilmesi, bilgisayara yüklenmesi, daha sonra arayüz hakkında genel bilgilerin öğrenilmesi ve eğitimin devamında anlatılan java temellerinin iyi kavranmasıdır.

Çok fazla kod olması, sanki ezberlenecek çok fazla şey varmış izlenimi veriyor olabilir, ancak hiçbir programcı oturup bu kodları ezberlemiyor, sadece kodun işlevini anlıyor ve sürekli pratik yapıyor, bu da ezbere ihtiyaç duymadan uygulama geliştirmesini sağlıyor, ezber diye bir şey yok, “Anlamak” diye bir şey var, kodu ve işlevini anlayın ve daha sonra pratik yapın tek yapmanız gereken bu.

Programlama işini gözünüzde çok büyüttüğünüzü var sayarak böyle bir yazı yazıp işlemlerin genel görünüşünü aktarmak istedim.

Kaç günde Java öğrenilir?

Bu sizin isteğinize, azminize, bu işe ayıracağınız zamana ve anlama kapasitenize göre değişiklik gösterir, temel seviye de, kimi 1 ay, kimi 6 ay.

Forum sitemizde, kendi yöntemlerimle en basit şekilde Android Programlama dersleri vermekteyim, bu derslere ulaşmak için tek yapmanız gereken, forum sitemize üye olmak ve Java bölümünden bu dersleri öğrenmeye başlamak.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox