İlgili Yazılar

Android Telefonda Kalıcı Bildirimi Engelleme

Canınızı sıkan uygulama bildirimleri had safhaya mı ulaştı? Çözümü bu rehberde saklı!

spot_img

Android telefonda bildirimleri engellemek için yapılması gerekenleri bilmiyor olabilirsiniz, bu çok normal. Özellikle iOS cephesinden Android’e geçen çoğu kullanıcı gereksiz yere gelip duran bildirimleri engelleme noktasında bocalama yaşayabiliyorlar. Ancak hiç sorun değil, çünkü birazdan okuyacağınız satırlarda siz de Android’de uygulama bildirimlerini engellemenin yöntemini bulacaksınız.

Hazırsanız Android’de uygulama bildirimlerini kapatma yolunu anlatacağımız asıl kısma geçelim.

Android telefonda bildirimleri nasıl kapatabilirim?

Herhangi bir uygulama size çok sık bildirim gönderiyor diyelim. Ancak iş veya başka bir sebepten ötürü uygulamayı silemiyorsanız, bildirimlerini kapatmakla yetinebilirsiniz. Bunun içinse yapılması gerekenler çok basit.

  • Bildirim geldiği zaman üzerine 2-3 saniye kadar basılı tutun. Açılan sekmede “Ayarlar” simgesine basın ve “Bildirimleri kapat” seçeneğine dokunun.

Hepsi bu kadar! İlgili uygulamadan size bir daha bildirim gelmez.

Android’de uygulama bildirimlerini aktifleştirmek içinse Ayarlar > Uygulamalar bölümüne girip bildirim almak istediğiniz uygulamayı bulmanız gerekecektir.

Android’de Chrome bildirimleri nasıl engellenir?

Fark etmişsinizdir, bazı web sitelerini ziyaret ettiğinizde karşınıza “… sitesi size bildirim göndermek istiyor” diye bir izin penceresi çıkar. Bir kez “İzin ver”e bastığınızda artık siz kapatana kadar ilgili web sitesi telefonunuza bildirim göndermeye başlayacaktır.

Bu bildirimleri kapatmak için Chrome’u açıp aşağıdaki ayarlamaları yapmanız gerekiyor.

  • Ayarlar > Bildirimler menüsüne girin.
  • Alt kısımda “Siteler” yazılı ara başlığını göreceksiniz. Devamında sizden bildirim gönderme izni isteyen web siteleri listelenir. Açma kapama düğmesine dokunarak bildirim alma veya almama yönünde tercih belirtebilirsiniz.

Eğer “Siteler”in hemen altındaki “Bildirim göster” seçeneğini kapalı konuma getirirseniz bir daha asla hiçbir web sitesinden bildirim almazsınız.

Öte yandan Android telefonunuzdaki tüm verileri bulut depolama sunucularına saklamak istiyorsanız, sizin için kaleme aldığımız rehbere bu bağlantıyı takip ederek ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox