İlgili Yazılar

Androıd Cihazlar Neden Kasar?

spot_img

Androıd cihazlar neden kasar? – Android cihazlarımız her zaman olmasa da zaman zaman  kasmalar yaşarlar bu durumun sebebi yüksek ram tüketen uygulamalardır bu yazımızda bunlardan başlıca 5 tanesini açıklayacağız.

Facebook 

Uygulaması özellikle son sürümleri yüksek miktarda ram tükettiği için cihazın kasmasını sağlıyor ram tüketmesi için uygulamayı çalıştırmanıza bile gerek bırakmadan arka planda çalışarak cihazınızda kurulu olduğu takdirde her türlü kasmasını sağlıyor tavsiyem eski sürüm kullanmanızdır ( Kasmalara Olanak Sağlayan Bir Cihazınız Varsa)

Clean Master

Aslında cihazdaki donmaları çözdüğünü iddia eden bu uygulama cihazın donmasını sağlıyor evet yanlış okumadınız içerisinde bulunan özel bir programlama yöntemi sayesinde önce cihazın kasmasına ortam hazırlamak için yüksek miktarda ram tüketmeye başlıyor ardından cihazınızda donmalar başlayınca bildirim verip cihazı temizlemenizi sağlatıyor temizleme ardından ram tüketimi bir süreliğine azaltılıyor ve cihaz eski haline dönüyor sizde telefonunuzdaki rahatlamayı Clean Master a borçlu olduğunuzu düşünüp uygulama emektarına para kazandırmaya devam ediyorsunuz.

TouchWiz (Samsung Cihaz Arayüzü)

Bildiğimiz Samsung cihazların Samsung yapımcılığındaki temasıdır olağanüstü derecede kasmalara yol açar eğer bir Samsung cihazınız varsa TouchWiz yerine marketten bir launcher indirip kullanmanızı tavsiye ederim.

Gereksiz Google Ürünleri

Bu gruba dahil edeceğim uygulamalar eğer kullanmıyorsanız cihaz ramini boş yere tüketiyor demektir … Google Play Kitaplar , Dokümanlar , Hongouts , E-Tablolar , Keep , Slytlar , Play Gazetecilik , Play Filmler vb.

Gereksiz  Üretici Firma Ürünleri

Daha çok Samsung cihazlarındaki stock romlarda bulunan tüm Samsung uygulamaları bu gruba dahildir.

Son iki başlıktaki ortak soru kalkmayan bu uygulamaları nasıl kaldıracağız? Bunu yapabilmek için cihazınızın root iznine erişebiliyor olması gerekiyor  Size yardımcı olması amacıyla hazırladığımız Androıd cihaza root atma makalesini okuyarak cihazınızı hemen rootlayabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox