İlgili Yazılar

Android İşletim Sistemi Nedir?

spot_img

Android işletim sistemi nedir? , Android, Google tarafından geliştirilen bir işletim sistemidir. Genel olarak cep telefonlarında, tablet bilgisayar gibi mobil uyumlu cihazlarda kullanılır. Android yazılımları, Google tabanlı işletim sistemine bağlıdır. Genel özellikleri, özgür bir kullanıma sahip olması, açık ekosisteme bağlı olması ve sürekli güncellenebilen bir yazılım olmasıdır.

Android işletim sistemi

Bu sayede birçok uygulamayı rahatlıkla indirebilir ve kullanabilirsiniz. Android işletim sistemi, içinde bulundurduğu zengin uygulama çeşitleri ile oldukça beğenilmekte ve kullanılmaktadır. Zaman içerisinde sürekli geliştirilen Android yazılımlar, satış oranları bakımından da yüksek bir seviyededir.

İos yazılımına göre, daha yeni olan Android, son yıllarda aşırı talep görmeye başladı. Sonuç olarak ios yazılımlarını geçerek, kısa bir sürede rakip bir yazılım olmayı başardı. Android yazılımlı cihazların kullanım sebepleri, basit bir ara yüzüne sahip olması ve tekrar söylemek gerekirse açık bir ekosisteme sahip olmasıdır.

Yani, Android işletim sistemine, yeni bir uygulama eklemek oldukça kolay ve hızlıdır. Bu sayede kullanıcılar, her geçen gün yeni uygulamalara sahip olmakta ve ürünlerin fonksiyonel özelliklerini geliştirmektedir.

Android yazılımları sayesinde birden fazla uygulamayı aynı anda telefonunuza indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Şuan da 17.000.000 fazla uygulamaya sahip olan Google market bunun en güzel örneğidir ve Android kullanıcılarını oldukça memnun etmektedir. Android yazılımlar, gelişmiş teknolojiler ile tasarlanmaktadır.

Özellikle yeni nesil cep telefonlarının Android yazılımları bir hayli güçlendirilmiştir. Bu güçlendirmeler sayesinde cihazların hızı artmakta ve özellik bakımından geliştirilmektedir.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox