RomSanal Dünya Haberler

Androıd Cihazda Yazı Tipi Değiştirmek

android-yazi-tipi-değiştirme

Android font değiştirme – Android cihazlarımıza kullandığımız yazı tipi zamanla bizi sıkabilmektedir, sürekli aynı font aynı font nereye kadar, bir yerden sonra harbiden sıkar diye düşünüyorum, bu tür durumlarda font değiştirme işlemi ile cihazınızın fontlarını istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz, bu içeriğimiz de android telefonlarda yazı tipi değiştirmek nasıl yapılır? en detaylı şekilde resimlerle destekleyerek anlatacağız.
Root Gerektirir Mi?
android yazı tipi değiştirme rootsuz bir şekilde bazı cihazlarda değiştirdiğini gözlemledik ancak genel olarak root izniyle değiştirebilirsiniz, yinede denemenizde herhangi bir mahsur yoktur.
Bilinmesi Gerekenler
Android font değiştirme işlemi yaparken, bazı kullanıcılar “ş,i” gibi noktalı harflerin olmadığı font sistemlerini seçerek kabus yaşatmasınlar kendilerine, bazı sebeplerden dolayı cihaz yazı stiliyle beraber hard resete kadar gider o yüzden anlatılanları bir bir uygulamaktan çekinmeyin.
İlk önce verdiğimiz linkden Font Fix uygulamasını son sürümünü indirin ve androıd cihazınıza yükledikten sonra içerisine girin, sizi bir uyarı ekranı karşılayacaktır, burada Contunie tuşuna bastıktan sonra resimdeki gibi bir panel gelecektir, bu panelde font paketleri sıralanmaktadır burada önemli olan yukarıdaki uyarılarımıza dikkat ederek kendinize bir font seçmenizdir, fontu seçtikten sonra üzerine bir kez tıklayın
android-yazi-tipi-değiştirme
Android yazı tipi değiştirmek için aşağıdaki resimdeki gibi bir tanıtım ekranı gelecektir, bu ekrandaki PREVİEW kısmı örnek cümlelerle fontu incelemenizi sağlar, GLYPHS kısmı alfabetik olarak fontu incelemenizi sağlar, son kısım olan INFO bölümü ise font hakkında data bilgilerinin olduğu bölümdür, burada Preview bölümüne geldiğinizde resimdeki gibi bir indirme butonu var o butona tıklayın.
android-yazi-tipi-değiştirme
İndirme butonuna tıkladıktan sonra, gelen bu ekranda CONTINUE butonuna basın
android-yazi-tipi-değiştirme
Gelen son ekranda kurulum ekranıdır, bu ekranda resimdeki gibi İnstall butonuna basın
android-yazi-tipi-değiştirme
Kurulum için son kez uyarı yapacaktır, İNSTALL tuşuna basın
android-yazi-tipi-değiştirme
Sizden cihazı yeniden başlatmanızı isteyecektir, REBOOT butonuna basın, cihaz yeniden başladıktan sonra, fontunuz değişmiş demektir.
android-yazi-tipi-değiştirme
Bu yazımızda androıd cihazda font değiştirme konusunda detaylı bilgiler verdik, yaşadığınız sorunları bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.

İndir: FontFix APK

vtcybers@gmail.com
İlginize:  Htc One M7 Android 8.0 Oreo Custom Rom Yükleme
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.