Sanal Dünya Haberler

Androıd Cihazda Windows Programı Çalıştırma

Androıd Cihazda Windows Programı Çalıştırma

Androıd Cihazda Windows Programı Çalıştırma – Bilgisayarları cebimize kadar indirdiğimiz, bu modern zamanlarda, bilgisayarların mazisini geride bırakamıyor, yine de onlardan ayrılamıyoruz, yeni geliştirilen bir yazılım ile, androıd cihazlarda, bilgisayarlardaki programların çalıştırılmasının önü açıldı diyebiliriz.

Linux tabanlı, işletim sistemlerinde yer alan, Wine adlı program sayesinde, Windows programlarını çalıştırmak mümkündü, Androıd de Linux tabanlı bir sistem olduğu için, bazı geliştiriciler, neden Androıd`e de Wine benzeri bir simulasyon programı geliştirmeyelim dediler ve Wine`ın Androıd cihazlar için geliştirilmiş halini piyasaya sürdüler.

Androıd Cihazda Windows Programı Çalıştırma

Codeweavers`ın yapmış olduğu, Wine 3.0 sürümüyle Androıd cihazlar üzerinde Windows programları çalıştırmak mümkün. OnePlus 5T  gibi cihazlarda denenen Wine 3.0 olumlu sonuçlar verdi.

Androıd Cihazda Windows Programı Çalıştırma

x86 işlemcili cihazlarda, program çalıştırılırken herhangi bir problemle karşılaşmasa da, ARM işlemcili cihazlarda, bir takım problemler çıkabiliyor, o yüzden ARM işlemcili cihazların çalıştırması için, Windows RT desteği olan programları çalıştırmaları gerekiyor, bu programların neler olduğunu öğrenmek için bu bağlantıya tıklayın.

Androıd Cihazda Windows Programı Çalıştırma

Şimdilik test aşamalarında olan bu programın son versiyonlarını bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

vtcybers@gmail.com
İlginize:  Android RAM Arttırma
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.
A
  • A
    Adsız
  • Şubat 6, 2018
Geç de olsa geldi.
A