İlgili Yazılar

Android Cihaza HDMI Bağlamak

spot_img

Android cihaza HDMI bağlamak – HDMI (High Definition Multimedia İnterface) ses ve görüntüleri sıkıştırılmadan dijital ortama aktarmak için kullanılan gelişmiş bir arabirimdir.

Akıllı cihazların ekranlarını HDMI sayesinde LCD televizyon Projeksiyonlar veya bilgisayarlara aktarmaya yarayan görüntü aktarma kabloları yardımıyla yapılır. Bir önceki yazımızda mini projeksiyonları tanıtmıştık o projeksiyonlara bu sistem sayesinde görüntü aktarabilirsiniz  Mini Projeksiyonlar

Android cihazlara HDMI bağlamak

Gelelim Asıl KonuyaHDMI nasıl bağlanır? e-ticaret sitelerinde bulunan ara kabloları sayesinde bu işlemi yapacağız nasıl yapılacağını bu konuda yazacağımız diğer bir makalede anlatacağız ancak değinmek istediğimiz asıl konu Bunun mantığı ne? Yukarıda gördüğünüz Micro HDMI kablosu akıllı cihazlar için üretilmiştir.

Fabrika çıkışı HDMI desteği olan cihazlar bunu direkt olarak kullanabilirler olmayan cihazlar için ayrı yazı yazmayı düşünüyoruz. Mantığı şudur bir bilgisayar ekranını nasıl projeksiyonla duvara yansıtıyorsak aynı mantığın sadece kablo değiştirilmiş haliyle akıllı cihazımızı duvara veya ekrana yansıtıyoruz.

Ancak şunu hatırlatalım Projeksiyon portlarından enerji alınabildiği için herhangi bir otg sistemi kurmaya gerek yoktur cihazda HDMI yazılımı olsa bile yeterlidir kablosuzda aktarım mümkündür. DLNA desteği olan cihazlar kablosuz aktarım yapabilirler. DLNA Sistemi Nedir?

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
294TakipçilerTakip Et
3,050AbonelerAbone

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

Sayfanın tamamen yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Herhangi bir banner, Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için paraya ihtiyacımız var ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen reklam engelleme beyaz listenize tcybers.net‘i ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.