İlgili Yazılar

AirDrop Adınızı Değiştirme

iPhone'unuzun AirDrop özelliğini kullanırken kafa karışıklığı mı yaşıyorsunuz? AirDrop isim değişikliği yaparak bu sorunu aşabilmeniz mümkün.

spot_img

AirDrop kullanıcı adını değiştirme özelliğini kullanarak aynı ortamda birden fazla iPhone bulunması sonucu ortaya çıkabilecek karışıklıkların önüne geçebilirsiniz. Malum olduğu üzere AirDrop, Apple tarafından geliştirilen cihazlarda bulunan ve iki model arasında hızlıca dosya paylaşımı yapmanızı mümkün kılan bir uygulama.

Oluşturulan geçici Wi-Fi ağı üzerinden Mac bilgisayarınıza iPhone’unuz üzerinden belge, fotoğraf veya video gönderebiliyorsunuz mesela. Bunun tam tersi de mümkün tabii. 

AirDrop’un avantajları saymakla bitmiyor!

AirDrop ile dosya transferi yapmanın ise sayısız avantajı var. Ekstra hiçbir uygulama yüklemek zorunda kalmıyorsunuz. Çok kısa sürede, kolayca dosya paylaşabiliyorsunuz. Ve belki de en önemlisi, gönderdiğiniz fotoğraf ve videoların kalitesinde hiçbir değişiklik olmuyor.

AirDrop özelliğini iPhone, iPad veya Mac bilgisayarlarda kullanabilmeniz mümkün. Bunun için AirDrop’u açıp uygulamanın yakındaki cihazları taramasını kısa süre beklemeniz gerekiyor. Ardından açılan listede dosya aktarmak istediğiniz cihazı seçebiliyorsunuz.

Fakat sorun şu ki dosya göndermek istediğiniz telefonun ismi “iPhone” olarak gözüküyor olabilir. Aynı ortamda birden fazla iPhone varsa, hangi iPhone’a dosya göndereceğiniz noktasında kafanız karışabilir. Bunun için AirDrop isim değiştirme işlemi yapmanızda fayda var.

AirDrop isim değişikliği nasıl yapılır?

Çok basit. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

Ayarlar uygulamasını açın.

“Genel” menüsüne gelin.

En üstte yer alan “Hakkında”ya basın.

“İsim” yazan yere dokunun.

Telefonunuza vereceğiniz yeni ismi girin ve sağ alt köşedeki “Tamam”a basıp kaydedin.

Hepsi bu kadar. Gördüğünüz üzere AirDrop adını değiştirmek gayet kolay. İsim değişikliği yaptıktan sonra AirDrop’ta dosya paylaşırken kafanız artık karışmayacaktır. Hedef alıcıyı daha rahat seçebilirsiniz böylece.

Öte yandan bu yazıyı beğendiyseniz iPhone ve Android cihazlar için Wi-Fi ağ önceliği ayarlama özelliğini anlattığımız rehbere de bu adresten ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox