Sanal Dünya Haberler

4G Destekli Cihaz Sevkiyatı Artıyor

4G Destekli Cihaz Sevkiyatı Artıyor
4G Destekli Cihaz Sevkiyatı Artıyor – Uluslar Arası Anket ve araştırma şirketi IDC (International Data Corporation)’nin raporuna göre önümüzdeki yıl akıllı cihaz sevkiyatının 4G destekli cihazlarda artması düşünülüyor bu artış gerçekten azımsanacak bir artış değil. Geçtiğimiz yıl akıllı cihaz sevkiyatının 957 Milyon dolar olduğu tespit edilirken bu yıl sonuna kadarda 1.17 Milyon dolar olacağı tahmin ediliyor.

4G teknolojisi ABD ,Kanada , Batı Avrupa , Japonya ,Güney Kore gibi ülkelerde fazlasıyla rağbet görmektedir , büyüyen mobil pazara yetişmek amacıyla birçok ülkede de kullanımının artması bekleniyor ancak değinilmesi gereken bir diğer konu ise 4G veri harcama fiyatlarında herhangi bir azalma olmamışken 5G teknolojisinin yolda olması. 

Geçtiğimiz Nisan ayında ülkemize gelen 4G teknolojisi birçok kullanıcı tarafından test edildi ancak yüksek derecede veri harcaması ve bütçeleri büyük olasılıkla kötü etkilemesi birçok kullanıcıyı 3G teknolojisine geri gitmek zorunda bıraktı , Bu durumun gerek dünya çapında gerekse ülkemizde bir sorun oluşturacağı apaçık bir gerçek , bakalım zaman bizlere neler kazandıracak.
vtcybers@gmail.com
İlginize:  Yeni Nesil Mobil İşletim Sistemi: Androıd GO!
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.